Było kolorowo, smacznie i ciekawie!

Festiwal Stołów Wielkanocnych już za nami!

22 marca 2016r. w Gminnym Centrum Kultury w Solcu – Zdroju odbyła się druga edycja konkursu „ Festiwal Stołów Wielkanocnych”.

Było kolorowo, smacznie i ciekawie. Dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Solec – Zdrój wykazała się wspaniałymi umiejętnościami kulinarnymi oraz znajomością tradycji wielkanocnych. Kolorowe serwetki, stroiki, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne to wszystko robiło ogromne wrażenie.

Jury w tym konkursie miało bardzo trudną decyzję. Punktacja była niemalże jednakowa.
I miejsce ex aequo w konkursie zajęła kl. V i kl. IV Sz. P. w Zborowie,
II miejsce kl. V Sz.P. w Solcu – Zdroju,
III miejsce zdobyli uczniowie kl. III B Gimnazjum w Solcu – Zdroju

Na laureatów czekały nagrody. Za pierwsze miejsce wyjazd do Kielc na występ Marty Podulki, zdobywcy drugiego miejsca otrzymali wejściówki na Baseny Mineralne w Solcu – Zdroju, ostatnie miejsce na podium zostało nagrodzone koszem słodyczy. Pozostali uczestnicy dostali słodkie upominki.

Fundatorami nagród w konkursie byli: Wójt Gminy Solec – Zdrój, Baseny Mineralne w Solcu – Zdroju oraz Gminne Centrum Kultury w Solcu – Zdroju.