Czy dietetyka i sztuka idą w parze ?

09 stycznia 2016r. Gminne Centrum Kultury odwiedziła prof. Małgorzata Schlegel – Zawadzka ( Kierownik Zakładu Żywienia Człowieka Instytutu Zdrowia Publicznego, Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UJ).  Prof. Małgorzata Schlegel – Zawadzka jest specjalistką w zakresie dietetyki, zachowań żywieniowych, biopierwiastków i ich udziału w zapobieganiu chorób. W latach 2009 -2014 była Członkiem Zarządu Międzynarodowej Unii Towarzystw Żywieniowych od wielu lat jest członkiem Komitetu Nauki o Żywieniu Człowieka Polskiej Akademii Nauk.

W czasie spotkania prof. Małgorzata Schlegel – Zawadzka przedstawiła prezentację dotyczącą zdrowego odżywiania i stylu życia.  Prezentacja ta była bardzo interesująca. Szczególnie ciekawe było połączenie informacji o prawidłowej diecie ze sztuką. Mogliśmy podziwiać zdjęcia różnych słynnych dzieł sztuki. Prócz możliwości poznawania dawnych obyczajów żywieniowych na podstawie obrazów, usłyszeliśmy o prawidłowych nawykach żywieniowych zapisanych w wierszach Wisławy Szymborskiej.

/ŚNIADANIE WIOŚLARZY - RENOIR 1881/

Spotkanie z  prof. Małgorzatą Schlegel – Zawadzką przyciągnęło dużą grupę słuchaczy. Inicjatorem organizacji tego wydarzenia był Klub Seniora działający przy Gminnym Centrum Kultury w Solcu – Zdroju.