WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZAGRAŁA W SOLCU – ZDROJU

Tradycyjnie 10 stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w  Gminnym Centrum Kultury w Solcu – Zdroju odbywały się występy artystyczne oraz licytacje. Grupa wolontariuszy kwestowała na terenie Solca – Zdroju.

Podczas 24 Finału WOŚP w Solcu – Zdroju udało się zebrać kwotę 6 109,97 zł, tym samym został pobity ubiegłoroczny rekord!

/Wolontariusze w trakcie liczenia/

Na licytację mieszkańcy Gminy przekazali różne przedmioty, a wśród nich znalazły się m.in. zestaw narciarski przekazany przez Panią Honoratę Głuskę z Solca - Zdroju, ręcznie robione czapki, które ofiarowała Pani Elżbieta Skrzypczyńska ze Zborowa czy piękny obraz, który podarował Wójt Gminy Solec – Zdrój – Pan Adam Pałys. Licytacje były bardzo emocjonujące, bo wile z podarowanych przedmiotów było unikatowych!

/ licytacja rękodzieła przekazanego przez ŚDS w Świniarach/

Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści. Na początku pięknym polonezem przywitali nas uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Świniarach.

/uczestnicy ŚDS w Świniarach tańczący Poloneza/

Następnie na scenie pojawiła się rockowa grupa BRAVE ORION, która odnosi sukcesy w różnych konkursach. BRAVE ORION m.in. jest finalistą Buskiego Talent Show.

/BRAVE ORION/

Po dawce ostrej muzyki przyszedł czas na wycieszenie. W wykonaniu uczniów szkół z terenu Gminy Solec – Zdrój usłyszeliśmy piękne utwory muzyczne.

/uczniowie Szkół z terenu Gminy Solec - Zdrój/

Ogromnym zaskoczeniem dla publiczności było przybycie Grupy Kolędniczej działającej przy Stowarzyszeniu Młodzi Dla Zagajowa. Występ kolędników angażował publiczność i przyniósł wiele radości.

/ Kolędnicy z Zagajowa/

Na zakończenie zagrał wielopokoleniowy zespół muzyczny działający przy Gminnym Centrum Kultury.

/ zespół wielopokoleniowy działający przy GCK)

Zabawa podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była przednia tym bardziej, że temu wydarzeniu  przyświecał szczytny cel.