Wielkanoc kolorowa i radosna –polskie tradycje wielkanocne.

W myśl zbliżającej się Wielkanocy najstarszego a zarazem najważniejszego święta w katolickim roku liturgicznym oraz zbliżającej się wielkimi krokami wiosny-Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju  w miniony wtorek (15.03.2016r.)  zorganizowało  zajęcia plastyczne, które nawiązywały do tradycji świątecznych praktykowanych w większości domów polskich.

Tematem tego spotkania było wykonanie palm wielkanocnych oraz kwiatów zwiastujących wiosnę. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola  ze Zborowa ochoczo i z uśmiechem na twarzy zabrały się od razu do pracy pod okiem opiekunów Barbary Walasek i Barbary Ratusznik oraz przybyłych również na zajęcia rodziców. Celem  zajęć plastycznych w Gminnym Centrum Kultury   w Solcu-Zdroju było rozwijanie twórczej inicjatywy dziecka, pomysłowości, a przede wszystkim wiary we własne siły, oraz poznawanie różnych technik plastycznych. Na zakończenie  zajęć każde dziecko wyszło z wykonaną przez siebie piękną i kolorową palmą wielkanocną.