FERIE NA WESOŁO JUŻ ZA NAMI…

W czasie tegorocznych ferii grafik Gminnego Centrum Kultury w Solcu – Zdroju był bardzo napięty. Prócz codziennych zajęć odbywały się także zajęcia dodatkowe przygotowane specjalne na czas ferii zimowych.

Przez dziewięć dni ferii dzieci miały możliwość wziąć udział m.in. w zajęciach tanecznych, plastycznych, karate i in. Każdego dnia odbywały się spotkania o innej tematyce.

Ferie powitaliśmy tanecznym krokiem, bo właśnie pierwszego dnia odbyły się zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorkę tańca Panią Dagmarę Kaszę z Centrum Edukacji Wiedza i Pasja.

Przez dwa dni ferii dzieci uczestniczyły w kreatywnych warsztatach plastycznych. Pierwszego dnia warsztatów wykonywane były tzw. „Łapacze snów” oraz niespodzianki dla babć i dziadków.  Na drugich warsztatach przygotowywaliśmy się do Balu Karnawałowego wykonując maski, pomysłów nie brakowało… Warsztaty kreatywne tak bardzo przypadły dzieciom do gustu, że od czwartku 04.02.2016r. na stałe zostały wpisane w harmonogram zajęć odbywających w GCK.

Jeden dzień ferii był w pełni bajkowy, ponieważ dzieci oglądały i czytały bajki, rysowały swoje ulubione postacie bajkowe. GCK odwiedziła również grupa teatralna z przedstawieniem pt. „Dwie Dorotki”.

/zajęcia taneczne/

/warsztaty plastyczne/

Organizowane spotkania zawierały elementy profilaktyki uzależnień, odbyło się spotkanie z Policjantem Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju, który przekazał dzieciom informacje dotyczące bezpieczeństwa w czasie ferii, zagrożeń jakie niesie za sobą korzystanie z internetu oraz przestrzegał przed stosowaniem różnych używek.

Zajęcia miały charakter edukacyjny jak również integracyjny. Integracyjny ponieważ na jedno ze spotkań przybyli uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej w Świniarach, którzy zaprezentowali dzieciom Jasełka.

/spotkanie z Policjantem/

Zajęcia niosły wile radości uczestnikom, ale były również świetną okazją do zdobywania nowych umiejętności i rozwijania zainteresowań. Na zakończenie niektórych warsztatów dzieci otrzymywały dyplom potwierdzające właśnie zdobycie nowych umiejętności.

/przedstawienie teatralne "DWIE DOROTKI"/

/trening karate kyokushin - prowadzony przez Marka Praska/

Każde dziecko uwielbia słodycze więc idąc tym tropem przygotowaliśmy dla dzieci szybki kurs „małego cukiernika”. Wielką frajdą dla dzieci było ugniatanie, wałkowanie ciasta i wycinanie różnych kształtów ciasteczek. Na koniec kursu wszyscy ochoczo jedli swoje wypieki.

/zajęcia kulinarne - pieczenie ciasteczek/

W czasie tegorocznych ferii patrząc na kalendarz nie można było przegapić tak ważnych dat jak dzień babci i dzień dziadka. Z okazji ich święta dzieci przygotowały wspaniałe występy dla swoich babć i dziadków. Konferansjerem tego dnia była Katarzyna Ambrożkiewicz. Na scenie prezentowali się uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych na co dzień w GCK, śpiewając i grając piękne utwory. Prócz rozśpiewanych dzieci pojawił się na scenie zespół taneczny BLACK ROSE z Zborowa. Na zakończenie przybyli Kolędnicy z Zagajowa, a ich występ był ogromnym zaskoczeniem dla publiczności. Spotkanie to dla wielu osób było bardzo wzruszające. Babcia i Dziadek to przecież jedne z najważniejszych osób w naszym życiu.

Podsumowaniem ferii był bal karnawałowy na który przyszli wszyscy uczestnicy „FERII NA WESOŁO”, a było ich łącznie 79 osób.  Na balu   zjawiły się dzieci poprzebierane za różne postacie. Była Myszka Miki, biedronka, księżniczki, kowboje i wiele, wiele innych.... Animacje dla dzieci prowadził profesjonalny wodzirej Pan Radosław Kornaś, który dostarczył ogromną dawkę rozrywki naszym najmłodszym i nie tylko, ponieważ angażował on również do zabawy rodziców.

/bal karnawałowy/

Zajęcia jakie odbywały się w czasie ferii organizowane są również na codzień w GCK.