Festiwal Stołów Wigilijnych

18 grudnia 2015r. w Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju odbył się Festiwal Stołów Wigilijnych , którego celem jest utrwalanie i propagowanie tradycji bożonarodzeniowych wśród młodego pokolenia.

Uczestnikami festiwalu byli uczniowie  klas podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu Gminy Solec-Zdrój. Zadaniem uczestników było przygotowanie Stołu Bożonarodzeniowego, na którym znalazły się nakrycia, samodzielnie wykonane ozdoby świąteczne oraz jedna potrawa wigilijna. Oprócz tego uczestnicy byli również oceniani za wykonanie wybranej przez siebie kolędy.

Jury w składzie: Adam Pałys –Wójt Gminy Solec-Zdrój, Barbara Simon-Sekretarz Gminy Solec-Zdrój, Justyna Błaszczyk –Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Solcu-Zdroju, Teresa Sowula-Członek Rady Gminy w Solcu-Zdroju, Teresa Żółtak –Restauracja ,,Magnolia’’, Zbigniew Kowalski – instruktor Muzyki w  Gminnym Centrum Kultury w Solcu -Zdroju spośród  11 klas wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce klasa IV Szkoła Podstawowa w Zborowie

II miejsce klasa I B Gimnazjum w Solcu-Zdroju

III miejsce klasa III B Gimnazjum w Solcu-Zdroju

Na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody. Za zajęcie:  I miejsca - wyjazd do kina, II miejsca - słodki deser w restauracji ,,Magnolia”, III miejsca – przysłowiowy kosz słodyczy. Na pozostałych uczestników czekały wyróżnienia i słodycze.