II Gminny Konkurs Recytatorski „POLUBIĆ PROZĘ”

W Gminnej Bibliotece Publicznej  w Solcu – Zdroju  10 marca 2016r. odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski  „POLUBIĆ PROZĘ”. Organizatorami konkursu byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Solcu – Zdroju, Szkoła Podstawowa w Solcu – Zdroju, Szkoła Podstawowa w Zborowie.

Celem konkursu jest rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów prozą, zachęcanie do występów na scenie, doskonalenie wyrazistej mowy, rozwijanie pamięci, wyrabianie odwagi, śmiałości, prezentacja umiejętności, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze, integrowanie uczniów z terenu gminy.

Zadaniem uczestników była prezentacja dowolnego utworu pisanego prozą. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych z terenu gminy Solec – Zdrój, którzy najpierw musieli  przejść przez eliminacje klasowe, a następnie szkolne. W sumie do etapu gminnego zakwalifikowało się 17 uczniów.

Prezentację uczestników oceniało niezależne jury w składzie: Janina Cygan – polonistka z ogromnym bagażem doświadczeń zawodowych, Barbara Simon – sekretarz gminy Solec – Zdrój, Justyna Błaszczyk – dyrektor GCK w Solcu – Zdroju. Jury oceniając występy brało pod uwagę dobór tekstu, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Wyłonienie zwycięzców nie należało do najłatwiejszych. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Ale jak w każdym konkursie trzeba było wyłonić laureatów.  I miejsce ex aequo - Emilia Dyrdół (Sz.P w Zborowie) i Łukasz Gabiga (Sz.P. w Solcu – Zdroju); II miejsce – Monika Grochowska (Sz.P. w Solcu – Zdroju); III miejsce ex aequo – Klaudia Żurek (Sz.P. w Zborowie) i Nikola Pompa (Sz.P. w Solcu – Zdroju); wyróżnienie otrzymała Olga Galus ( Sz.P. w Zborowie).

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.