„Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym.”

4 grudnia po raz kolejny do osób niepełnosprawnych z terenu naszej gminy zawitał Mikołaj.

O rok starszy, ciągle grubawy, ale pełen werwy rozdał prezenty tym, bez których świeczki gasną. Mikołaj również otrzymał prezenty- radosne uśmiechy i szczęście w oczach obdarowanych, czekających na ten moment przez cały rok.

Muzyka jest najskuteczniejszym sposobem wyzwalania pozytywnych emocji, pozwala ludziom wchodzić w bliskie relacje, toteż później w tanecznych korowodach wszyscy ochoczo wzięli udział.

Ważną rolę  w naszym integracyjnym spotkaniu odegrali wolontariusze, członkowie kółka teatralnego działającego przy Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju, którzy przygotowali przedstawienie Jest taki kwiat i uczestniczyli we wspólnej zabawie, rozwijając postawy prospołeczne, tolerancji, współdziałania i odpowiedzialności.

Dziękuję również rodzicom, którzy przygotowali poczęstunek: A. Walasek, K. Satorze, B. Bugdalskiej, B. Prokop, Rajczak, Walasek oraz pracownikom Gminnego Centrum Kultury. Integracyjne spotkanie nie mogłoby się jednak odbyć bez hojności naszych sponsorów. Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie finansowe i niezwykle miłe przyjęcie podczas kwesty, w czasie której udało się zebrać 5.125 zł.

Darczyńcami są: B. Babiarz, T. Borek, R. Ból, Z. Bugaj, E.D. Chmura, D.J. Czekaj, K. Czerwiec, A. Dziekan, K. Dziekan, M. Dziekan, firma „Gacek”, A. Gądek, R. Grochowski, E. Z. Grosiccy , A. Habura sklep „Centrum”, D. Kaczor. P. Kapusta, J.A. Kiełkiewicz, A. M. Komasara, K.R. Kopeć,  M. L. Kryczka, R. Lisowski, M. Majczak, Z. Maliga, B. Michalska, S.M. Mudryk, T. Nalepa, N. Nowak, M. Nurek, J. Pałys, P. Patrzałek, K. Pietrzyk, R. Piwowarczyk, D. Podborna, A. Swatek, P. Szlosek ORW Krystyna, M. Cz. Sztukowie, J.R. Szybka, G. Szybka, L. Swatek, A. Walasek, E. Walasek, M. Wieczorek  „Vitalpol”, St. Żelazny, właściciele firmy „Groszek”, właściciele firmy „Holistic”, właściciel firmy „Klank-Optyk”,  właściciel firmy„Lewiatan”,  właściciele firmy „Prima”.

Mamy nadzieję, że dzięki Wam Mikołaj pojawi się także za rok.

Bożena Nowak