Zajęcia komputerowe w GCK

W Gminnym Centrum Kultury w Solcu – Zdroju każdy może bezpłatnie korzystać m.in. z pracowni komputerowej. W Sali tej znajdują się cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Nie każdy jednak potrafi sprawnie poruszać się w sieci czy w pełni wykorzystywać możliwości komputera.

Często osoby starsze, które nie miały styczności w codziennym życiu z komputerami mają właśnie   z tym problem.

Najlepszymi fachowcami  w tej dziedzinie są osoby młode. To one już od urodzenia uczą się obsługi nowoczesnych urządzeń. Urządzeń, które często poprzednim pokoleniom są obce.

Dostrzegając potrzeby osób starszych i kompetencje młodzieży z Solca – Zdroju postanowiliśmy łączyć pokolenia w Gminnym Centrum Kultury. Wynikiem tego połączenia są zajęcia komputerowe dla osób starszych prowadzone przez uczniów Samorządowego Gimnazjum w Solcu – Zdroju – Justynę Kańską i Michała Gwoździa.

3 marca odbyły się pierwsze spotkanie. Zarówno uczniowie, w tym przypadku są nimi seniorzy jak  i nauczyciele – uczniowie Gimnazjum byli bardzo zadowoleni z tego spotkania. Dla młodzieży i seniorów jest to nowe doświadczenie. Dzięki takim wydarzeniom można łamać bariery dzielące różne pokolenia.